O zwierzętach mocy

Zwierzęta mocy istnieją tak bardzo , jak bardzo w nie wierzysz . Stwarzasz je
siłą własnych myśli , a myśl ma potężną moc .Sa twoimi sprzymierzeńcami ,
pomagają ci w różnych sytuacjach . Możesz je postawić obok siebie ,żeby
cię strzegły od niebezpieczeństw lub gdy załatwiasz ważne sprawy , mogą nawet załatwić coś za ciebie . Możesz wysłać je w dalekie miejsce lub w przyszłość . Wszystko w zależności od twojej intencji , mocy i praktyki oczywiście .

Nie od razu uda ci się sprawić, że wszystko pójdzie po twojej myśli , tego się trzeba nauczyć poprzez trening, ale już po paru próbach zobaczysz ,że coś zaczyna się dziać .


Przyzywa się je w specjalnym rytuale .
Trzeba iść do lasu , znaleźć miejsce tak ustronne , żeby nikt ci nie
przeszkadzał . Najlepiej zapytać się siebie , które miejsce jest najlepsze ,a intuicja podpowie . Następnie powinniśmy oczyścić siebie - umysł i ciało - ze wszystkich negatywnych energii . Można to zrobić poprzez przesuwanie rękami z góry na dól i ,oczywiście myślą przede wszystkim ,wyrzucić wszystko ,co negatywne ,do ziemi .
Nastepnie potrzeba nabrać energii , by działania miały moc . Można podejść do drzewa , które podpowie ci intuicja i poprosić je o pomoc energetyczna ; wyobrazić sobie , że energia spływa na ciebie z góry , od korony drzewa ,do ziemi , do korzeni , najlepiej wtedy drzewo objąć .
Potem zakreśla się krąg patykiem i myślą ,obrysowujac go mocno .Ważna jest intencja , czyli myślenie intensywne o tym, że jest to krąg ochronny , w środku którego jest się bezpiecznym i że sprzyja on wszelkim działaniom .
Kolejną czynnością jest wezwanie żywiołów - północnego , południowego , wschodniego i zachodniego , w sposób dowolny . Żywioły również pomagają w rytualnych czynnościach .

Powinieneś posiadać instrument mocy (na przyklad grzechotke lub bęben ) , pieśń mocy oraz taniec mocy . Są to elementy , po które wcześniej przychodzi się do lasu i o które prosi się w osobnym rytuale .Taniec i pieśń mocy przychodzą prosto do twojego serca , tańczysz wtedy i śpiewasz nie konkretne melodie lub tańce , tylko dźwięki i ruchy , które całkowicie odzwierciedlają ciebie samego .
Za pomocą tańca , pieśni oraz instrumentu wprowadzamy się w odpowiedni nastroj, rodzaj medytacji , czujności połączonej z wewnętrznym spokojem . Czynności wykonujemy po koleji , tak długo , jak dyktuje nam wewnętrzna potrzeba . Gdy jest się gotowym , przerywa się wszelkie czynności i daje się dostęp ciszy .

W myślach wysyłamy wtedy w górę prośbę o przybycie zwierzęcia mocy , które będzie nas wspierać i pomagać w najprzeróżniejszych czynnościach . Trwamy w nastroju wyczekiwania i skupienia , warto otworzyć umysł i być czujnym , bowiem zwierzę mocy przyjdzie , w jakiś sposób się ukaże . Najczęściej ujawnia się w umyśle , jest pierwszą myślą , która przychodzi do wycisznego umysłu . Nie jest to zwierzę wcześniej wyobrażone i obrane z powodów estetycznych lub jakichkolwiek innych . To ono właściwie wybiera sobie właściciela . Dlatego trzeba czekać i obraz , który wyraźnie odzwierciedli sie wewnątrz naszej jaźni , zaakceptować , choćby było to najdziwniejsze zwierzę, nie występujące nawet naturalnie w przyrodzie . Obrazowi temu zazwyczaj towarzyszy całkowita pewność tego , czym jest .

Jeśli ma się bardzo duże szczęście , zwierzę może przyjść w rzeczywistości , warto mu wtedy podziękować za fatygę . To , jakie zwierze przyjdzie ,w myślach czy w realu , jest wewnętrzną tajemnicą i warto nikomu nie wspominać o naturze czy wyglądzie zwierzęcia .

Po skończonym rytuale ważne jest podziękowanie całej przyrodzie za spotkanie zwierzęcia mocy , za wsparcie w realizacji działania , za ochronę oraz za całe przeżycie duchowe . Warto odwołać żywioły i podziekować im również oraz znieść krąg i wyrównać energie w miejscu energetycznej pracy .

Od tej pory zwierzę mocy trzeba wzmacniać - myśląc o nim , przemawiając do niego . Traktuj je tak , jakby ciągle przy tobie stało - stwarzasz je wtedy coraz bardziej . Nie można nigdy o nim zapomnieć . Dobrą metodą jest wyobrażanie sobie, że przy nas stoi na przystanku , czy siedzi na kolanach w domu , że idzie za nami , czy też leci przed nami w drodze , ono musi być ciągle obecne w myślach . To właściwie jest najważniejsza cześć rytuału .

Jesli poczujemy , że zwierzę mocy już jest gotowe, możemy je wykorzystywać w różny sposób . Wystarczy skupienie , zebranie mocy , wypowiedzenie prośby do zwierzęcia , przekazanie zadania, które ma wykonać , po czym wysłanie go z cala energia w miejsce docelowe . Ważne jest , by wyobrazić sobie , jak zwierzę oddala się , dobiega na miejsce i wykonuje zadanie .
Ten akt może zdziałać bardzo dużo . Ważne jest to, że energia , którą wykorzystuje zwierze , jest naszą enegią i że ono jest częścia nas samych . O tym połączeniu warto pamiętać szczególnie wtedy , gdy chcemy zwierzęciu dać zadanie , którego sami nie chcielibyśmy lub boimy się wykonać .

 

 

POWRÓT